Dr Vahur Metsna2019-08-22T19:00:24+00:00
Dr Vahur Metsna
Labajalakirurgiale spetsialiseerunud ortopeed

Dr Vahur Metsna on labajalahaiguste ravile pühendunud ortopeed. Dr Metsna erialaseks meelistegevuseks on nii kaasasündinud kui elu jooksul moondunud varvaste ja labajala normaalse kuju taastamine, seda ka juhul, kui eelmised operatsioonid pole soovitud tulemust andnud.

Labajalg on äärmiselt keeruline rohkem kui kolmekümnest liigesest ja sajast lihasest ning kõõlusest koosnev mehhanism. Labajalakirurgiale keskendudes on võimalik selle valdkonna üksikasju põhjalikult tundma õppida ja seeläbi suurema tõenäosusega patsiendile parimat ravi pakkuda. Lisaks labajalakirurgiale tegeleb dr Metsna ka puusa- ja põlveliigese endoproteesimisega.

Dr Vahur Metsna on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja samas ülikoolis kaitsnud ka filosoofiadoktori (PhD) väitekirja. Dr Vahur Metsna töötab põhikohaga Ida-Tallinna Keskhaigla ortopeedia osakonnas, Ortokliinik on erapraksis. Järjekindel enesetäiendamine välismaal on dr Metsna arstipraksise lahutamatu osa.

Dr Vahur Metsna on Eesti Ortopeedia Seltsi, Eesti Artroplastika Seltsi ning Euroopa Labajala ja Hüppeliigese Seltsi liige.