Varvaste asend2019-08-02T18:30:52+00:00
Väga tähtis on hoida varbaid peale operatsiooni õiges asendis: see aitab luid ümbritsevatel pehmetel kudedel soodsalt paraneda ja seeläbi varvaste normaalset kuju edaspidi säilitada.

Esimest varvast hoitakse 6 nädala vältel ööpäevaringselt õiges asendis sidemega (vt. info>juhendid >sidumine). Side eemaldatakse pesemiseks ja ravivõimlemiseks.

Opereeritud 2.-5. varvast hoitakse 8 nädala vältel ööpäevaringselt otse ja alla painutatuna leukoplaastriga: seda nimetetakse teipimiseks (vt. info>juhendid >teipimine). Teibitakse ainult opereeritud varbaid. Leukoplaaster eemaldatakse pesemise ja ravivõimlemise ajaks. Varvas teibitakse peale igakordset pesemist ja võimlemist uuesti.

Mõnikord paigaldatakse operatsioonil neljaks nädalaks 2.-5. varbasse metallvardad. Metallvarda ots peab olema põletiku vältimiseks kogu aeg sidemega kaetud. Metallvardad eemaldatakse sidumisel ja see on pigem ebamugav kui valus ning eraldi valutustamist ei vaja. Metallvarraste kasutamisel alustatakse teipimist nelja nädala möödudes operatsioonist peale varraste eemaldamist.