Pesemine2019-08-02T18:39:18+00:00

Opereeritud labajalga võib pesta haava paranemisel. Metallvarrastega fikseeritud varvaste korral tuleb labajala pesemisega oodata varraste eemalduseni. Seniks on vaja jalga pesemisel veekindla ümbrisega kaitsta. Tellige endale enne operatsioonile tulekut internetipoest jalga märgumise eest kaitsev toode, üheks sobivamaks on mitmekordse kasutusega DryPro Waterproof Vacuum Sealed Half Leg Cast Cover https://www.amazon.com/DryPro-Waterproof-Vacuum-Sealed-Cover/dp/B0007KOFV8?ref_=fsclp_pl_dp_7&th=1.

Labajala võib pesemisel ka veekindla kilekotiga katta ja kotisuu ümber sääre tugevalt kleeplindiga kinni tõmmata. See moodus on eelpool mainituga võrreldes ebakindlam ja haavaside võib pesemisel märjaks saada. Haavasideme juhuslikul vähesel märgumisel laske sellel kuivada, tugeval veeldumisel peaks pöörduma sideme vahetamiseks õe vastuvõtule.

Opereeritud labajalga võib dušiga pesta järgmisel päeval peale haavaõmbluste eemaldust (haavaplaastrite kasutamise lõppedes) või metallvarda eemaldusele järgnevast päevast. Opereeritud labajalga võib vanni panna haava täielikul paranemisel: kui haavaservad on kokku kasvanud, haavaeritis puudub ja koorikud on kadunud.