Operatsioonipäev2019-08-12T07:49:04+00:00

Ortokliinikus teeme päevakirurgilisi operatsioone: saabute haiglasse ja lahkute sealt operatsioonipäeval. Ärge sööge ega jooge operatsioonipäeva hommikul. Jätkake operatsioonipäeval igapäevaste ravimite tarvitamist vastavalt senisele skeemile. Võtke operatsioonipäeva hommikul ravimid sisse väikese lonksu veega. Suhkruhaiguse ravimeid operatsioonipäeva hommikul söömata joomata olles tarvitada ei tohi. Tulge haiglasse saatekirjal märgitud ajaks. Esitage saatekiri haigla registratuuri.

Teile vormistatakse haiguslugu ja juhatatakse palatisse. Haiglas on kahekohalised  ja 4-5 kohaga päevakirurgiapalatid .

Kõigis palatites on võimalik sirmide abil patsiendi privaatsust suurendada. Soovi korral saate lisatasu eest broneerida kogu kahekohalise palati isiklikuks kasutamiseks. Haiglast saate ka ühekordseks kasutamiseks mõeldud pika haiglapesu ja sussid.

Operatsioon algab mõne tunni möödudes haiglasse saabumisest.
 Anesteesiaõde juhatab teid palatist operatsioonisaali ja palub operatsioonilauale selili heita.

Anesteesiaõde paigaldab küünarvarrele ravimite manustamiseks veenikanüüli. Teavitage arsti ja õde aegsasti ravimallergiast. Anesteesiaõde süstib teile operatsioonijärgse haavapõletiku vältimiseks veeni antibiootikumi. Operatsiooni valutustamiseks kasutatame enamasti narkoosi. Asetame opereeritava jala reiele või säärele zguti, mis peatab operatsiooni ajaks jalas verevoolu. Operatsiooni lõppedes eemaldame zguti ja verevool jäsemes taastub. Õde peseb labajala desinfektsiooniainega ja katab operatsioonipiirkonna steriilsete linadega. Dr Vahur Metsna viib läbi varbaoperatsiooni, mis kestab enamasti 20-50 minutit. Koos operatsiooniks ettevalmistusega ja lõputoimingutega viibite operatsioonitoas 60 minutit. Esineb ka lühemaid ja pikemaid operatsioone.

Lahkute haiglast operatsioonipäeval mõned tunnid peale anesteesia möödumist, kui oleme veendunud, et teie üldseisund on stabiilne ja opereeritud jalaga kõik korras. Dr Vahur Metsna selgitab teile haiglast välja kirjutamisel üksikasjalikult edasist ravi. Järelravi on hea operatsioonitulemuse saavutamiseks väga oluline.